KMDLNj: Të pezullohen grevat!

Kurti: Kemi nevojë për një projektligj të ri të pagave.-Haradinaj: Gjykata ta përshpejtojë marrjen e një vendimi për Ligjin

Grevat e sotme në Shëndetësi dhe Arsim i komentoi kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se si kryeministër nuk mund t’i dalë përballë vendimit të gjykatës Kushtetuese. Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj tha se gjykata duhet të përshpejtoj marrjen e një vendimi për ligjin për paga. Ndërkohë këshilli për mbrojtjen e të drejtave dhe lirive të njeriut ka ftuar sindikalistët që të pezullojnë grevat./21Media

Back to top button