Komisioneri Evropian viziton sot Kosovën

 

Komisioneri Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi në kuadër të vizitës së tij në Ballkanin Perëndimor sot do të vizitojë Kosovën,

Vizita e tji ka të bëjë me vaksinat e shpërndara nga Bashkimi Evropian për vendet e rajonit.

“Do të udhëtoj drejt Ballkanit Perëndimor për të përçuar mesazh të qartë: Ne kujdesemi! Ne kujdesemi për partnerët tanë dhe kujdesemi për punëtorët e tyre shëndetësorë dhe ata më të rrezikuarit. Shpërndarja e vaksinave konfirmon përkushtimin tonë të vazhdueshëm për të ofruar përkrahje, siç kemi bërë që nga shpërthimi i pandemisë. Bashkë më të fortë!”, ka thënë ai për webfaqen e Komisionit Evropian.

Ende nuk është bërë e ditur ende agjenda e vizitës së tij në Kosovë./21Media 

Back to top button