Koreja Veriore shkrep edhe një raketë balistike

Ushtria jugkoreane njoftoi se raketa e me rreze të mesme veprimit, KN-17, u shkrep nga rajoni Pukchang

Pjong-jangu ka shkrepur të shtunën edhe një raketë balistike, por siç thanë zyrtarë amerikanë dhe jugkoreanë, testi nuk ishte i suksesshëm.

Ushtria jugkoreane njoftoi se raketa e me rreze të mesme veprimit, KN-17, u shkrep nga rajoni Pukchang dhe arriti lartësinë prej 71 kilometra, por u rrëzua pasi qëndroi për vetëm disa minuta në ajër, transmeton Reuters.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button