“Kosova” kënga e re nga Shkodran Tolaj dhe Irma Libohova

Për nder të Pavarsisë së Kosovës e cila sot shënon 14 vjetorin, artistët e njohur, Shkodran Tolaj dhe Irma Libohova sollën një këngë.
“Kosova” titullohet kjo këngë e cila ka një tekst të veçantë për të cilin është kujdesur Naim Gjoshi, kurse për orkestrimin Jetmir Mehmeti.
Kënga është publikuar edhe me videoklip, i cili është xhiruar në Prishtinë.

Kënga origjinale “Kosova” është kënduar në vitin 1999 nga Shyhrete Behluli dhe Nysret Muqiqi ./21Media

Back to top button