Kosova mposhtet nga Norvegjia

Sonte Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbje nga Norvegjia në kuadër të “Eurobasket” 2025.
“Dardanët” u mposhten me rezultat  92:95.
Për Kombëtaren tonë gjithçka nisi në mënyrë fenomenale, sidomos në çerekun e parë që e mbyllen me plus 12 pikë (27:15).
Edhe çereku i dytë i takoi “Dardanëve” që e mbyllen me rezultat 19:16.
Kurse, çereku i fundit ishte vendimtar për Norvegjinë që zhvilluan lojë më të mirë dhe arritën ta dërgojnë ndeshjen në vazhdime.
Kosova tani renditët në grupin C në kuadër të “Eurobasket”, ka një fitore dhe dy humbje./21Media

Back to top button