Kosova përfundon me sukses rishikimin e programit të FMN-së

Vermeulen: “Duhet të zbatohet ligji për klasifikimin e veteraneve të luftës”

Kosova ka përfunduar me sukses rishikimin e dytë dhe të tretë të programit të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe si rezultat është arritur që Kosova të përfitojë 100 milionë euro për buxhetin e shtetit. Këtë e bëri të ditur ministri i Financave, Avdullah Hoti në një konferencë për medie./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button