Kroos zbulon formacionin e ëndrrave

 

Mesfushori gjerman i Real Madridit, Toni Kroos ka formuar formacionin e ‘ëndrrave’ me lojtarët që ka luajtur.

Gjermani zgjodhi sistemin 3-4-3, derisa në formacion janë shumë yje botëror.

Në portë, Kroos zgjodhi portierin Manuel Neuer, para Olivier Kahn.

Mbrojtjen e ndërtoi përmes Castros, Ramos dhe Reinartz.

Në mesfushë vendosi treshen e Real Madridit përfshirë vetën pranë Modric dhe Casemiro, derisa shtoi edhe Kimmich si mesfushor defensivë.

Ndërsa, sa i përket sulmit, Cristiano Ronaldo, Muller ose Ribery dhe në qendër Klose.

Back to top button