Kryeministrja daneze: Danimarka është goditur nga sulmi mizor

1 min read

Kryeministrja daneze, Mette Frederiksen pas sulmit në një qendër tregtare në Kopenhagë tha se Danimarka është goditur nga një sulm mizor

Mette Frederiksen thotë se dëshiron të inkurajojë danezët që të qëndrojnë së bashku dhe të mbështesin njëri-tjetrin në këtë kohë të vështirë.

Ajo gjithashtu ka shprehur ngushëllime për familjet që humbën të dashurit e tyre./21Media