Kryeparlamentari Konjufca dha hollësi për takimet në Hagë

“Gjykata Speciale nuk i jep llogari kurrkujt, kështu nuk ka kurrkund në botë”
Kryeparlamentari Glauk Konjufca dha hollësi për takimet me drejtuesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Hagë. Vurin theksin edhe në funksinimimin e Gjykatës Speciale.Nënvizoi se kjo gjykatë nuk i jep llogari kurrkujt dhe kështu nuk ka kurrkund në botë. Shtroi nevojën për koordinim për një mekanizëm demokratik të kontrollit./21Media

Back to top button