Kthimi i serbëve në institucionet e Kosovës, temë në takimin Lajçak-Vuçiq

I Dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka treguar se për çfarë është folur në takimin e tij me presidentin serb Aleksandar Vuçiq në Beograd.

“Diskutuam për mënyrën si të shkohet përpara drejt normalizimit të marrëdhënieve pas takimeve të fundit në kuadër të dialogut. Gjithashtu folëm për çështjet aktuale, përfshirë kthimin e serbëve në institucionet e Kosovës, udhërrëfyesin për energji dhe personat e zhdukur”, ka shkruar Lajçak në “Twitter”./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button