Brazili në çerekfinale të Kampionatit Botëror

(Lajm i përditësuar)

Brazili në çerekfinale të Kampionatit Botëror

Brazili është skuadra e radhës e kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror.

Brazili fitoi për 4-1 ndaj Koresë së Jugut.

Katër golat që ia siguruan fitoren Brazilit u shënuan nga Vinicius Junior, Neymar, Richarlison dhe Paqueta.

Koreja e Jugut shënon ndaj Brazilit

Koreja e Jugut ka shënuar ndaj Brazilit, për 4-1.

Në minutën e 77’, S. Paik shënoi golin e parë për Korenë.

Brazili ‘e shkatërron’ Korenë e Jugut veç në pjesën e parë

Paqueta ka shënuar në minutën e 36′ për 4-0 ndaj Koresë së Jugut.

Brazili shkëlqen ndaj Koresë së Jugut, shënon sërish

Brazili ka shënuar për 3-0 ndaj Koresë së Jugut.

Goli i tretë i ndeshjes u shënua nga Richarlison në minutën e 28’

Brazili dyfishon epërsinë

Brazili ka dyfishuar epërsinë ndaj Koresë së Jugut.

Neymar shënoi golin e dytë të ndeshjes në minutën e 13′

Brazili kalon në epërsi ndaj Koresë së Jugut

Brazili ka kaluar në epërsi ndaj Koresë së Jugut.

Vinicius Junior shënoi golin e epërsisë për Brazilin.

Minuta e 7’ ndryshoi rezultatin në përballjen mes dy ekipeve që luftojnë për çerekfinalen e Kupës së Botës.

Nis përballja Brazil-Koreja e Jugut

Ka nisur përballja midis Brazilit dhe Koresë së Jugut.

Rikthimi i Neymarit është lajmi më i mirë që mund të merrte Brazili në prag të ballafaqimit me Korenë e Jugut për të kërkuar kualifikimin në fazën çerekfinale të Kupës së Botës e cila po zhvillohet në Katar.

Për pesë herë fituesit e Kupës së Botës, Brazilin, ky është takimi i parë me Korenë e Jugut në një ndeshje me karakter garues dhe vjen pas disfatës befasues nga Kameruni në fazën e grupeve.

Rikthimin e Neymar nga lëndimi e konfirmoi të dielën trajneri i Brazilit, Tite, i cili tha se ai po stërvitet me ekipin dhe do të jenë në fushë.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “974”.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button