Kujtime e mburrje: Shtëpitë shkolla në vitet e 90-ta…

Në shtëpinë e familjes së Ibrahim Gashit, u zbulua pllaka “Shtëpi-Shkollë”
Me rastin e 7 marsit, ditës së mësuesit, u bë përurimi  i pllaka përkujtimore në shtëpinë e familjes së Ibrahim Gashit, ku gjatë viteve 91-98 u zhvillua procesi mësimor për nxënësit e shkollës së mesme të muzikës “Prenkë Jakova”, në Prishtinë. Më këtë rast kryeministri ,Albin Kurti dhe ministrja e Arsimit Arbërie Nagavci, vizituan edhe shkollën fillore të mesme të ulët “Elena Gjika” në Prishtinë.(Përgatiti: Aurela Elshani, kamera: Berat Bahtiri)./21Media

Back to top button