​Kupa e Kosovës/Prishtina në gjysmëfinale, nevojiten vazhdimet mes Dukagjinit e Dritës

(Lajm i përditësuar)

Kampioni aktual i Kupës së Kosovës, Prishtina e ka siguruar biletën drejt gjysmëfinales së kësaj gare, pasi e eliminoi skuadrën e Trepçës ’89.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Sami Kelmendi”, në Lipjan, Prishtina e mposhti me rezultat të thellë 5:1 skuadrën e Trepçës ’89, raporton KosovaPress.

Golat për Prishtinën i shënuan Kryeziu (minuta e 8’), Muja (minuta e 25’), Pefqeli (minuta e 40’), Hyseni (minuta e 44’) dhe Jashari (minuta e 82’), kurse golin e nderit te Trepça ’89 e shënoi Egzon Fazliu në minutën e 72’.

Ndërkaq, krahas këtij takimi po zhvillohet edhe ndeshja mes Dukagjinit dhe Dritës, tek e cila rezultati është i barabartë 0:0 dhe tani nevojiten vazhdimet për ta përcaktuar fituesin.

Prishtina tani kalon në gjysmëfinale, kurse mbetet të shihet se kush do të jetë gjysmëfinalisti i radhës mes Dukagjinit dhe Dritës.

Rezultatet finale:

Prishtina 5:1 KF Trepça ‘89

Dukagjini 0:0 Drita (ndeshja shkon në vazhdime)

​Kupa e Kosovës, sot luhen dy çerekfinalet e para

Kupa e Kosovës i rikthehet sot aksionit me dy ndeshjet e para të fazës së çerekfinales së kësaj gare.

Të dy ndeshjet do të zhvillohen me fillim nga ora 13:00, ku interesante pritet të jetë ajo mes Dukagjinit e Dritës.

Po ashtu, përballje interesante pritet të jetë edhe ajo mes Prishtinës e Trepçës ’89.

13:00 Dukagjini – Drita

13:00 Prishtina – Trepça ’89