Kur arrin vera e vërtetë?

 

 

Kur bëhet fjalë për pjesët e ulëta të vendit, edhe nesër do të ketë reshje shiu por edhe disa intervale me diell, me mot të freskët për fillimin e qershorit, rreth 20°C.

Pacientët kronikë duhet të jenë të kujdesshëm, veçanërisht ata që kanë probleme me tensionin e gjakut.

Dhimbjet e kokës ose nervozizmi janë të mundshme tek njerëzit e ndjeshëm.

Të martën, pritet mot edhe më i freskët për këtë periudhë të vitit i ndryshueshëm me vranësira me shi të shpeshtë dhe shira lokale me bubullima.

Temperaturat janë ende disa gradë më të larta se të hënën, dhe do të ketë disa intervale me diell.

Era e dobët deri mesatare në veri dhe veriperëndim.

Temperatura minimale nga 7 ° C deri në 11 ° C, dhe ajo më e larta e ditës deri në 21 ° C.

Të mërkurën, pas një mëngjesi shumë të freskët, gjatë ditës me periudha më të gjata me diell e me zhvillim të dobët ditor të reve dhe më i ngrohtë, deri në 24 ° C.

E enjte dhe e premte mesatarisht mot i ngrohtë me më shumë orë me diell. /21Media

Back to top button