Kurti: 28 Nëntori – Dita e gëzimit dhe e krenarisë

Presidentja Osmani dhe kryeministri Kurti bënë homazhe në Prekaz.-“Dalja publike e UÇK-së i jep më shumë kuptim festave të nëntorit”
Krerët e shtetit të Kosovës, Presidentja,  Vjosa Osmani dhe kryeministri, Albin Kurti kanë shprehur urimet e tyre për Ditën e Flamurit. Në Prekaz ata theksuan ndërlidhjen e ditës së pavarësisë së Shqipërisë me daljen publike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës./21Media

Back to top button