Tërmet në Kosovë

1 min read

Një tërmet me me magnitudë 2.5 ballë sipas Rihterit ka goditur sonte pjesën jugore të Kosovës.

Sipas Earthquake, thellësia e tërmetit ishte 15 km dhe ka ndodhur një orë më parë.

Tërmeti ka ndodhur në komunën e Suharekës./kp