Kurti-Escobarit: Kosova e përkushtuar për dialogun me Serbinë

1 min read

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me të dërguarin e Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ku diskutuan për çështje të ndryshme.

“Gjatë një bisede telefonike me të dërguarin e SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, diskutuam rëndësinë e paqes, sigurisë dhe stabilitetit në rajon, si dhe përkushtimin tonë për dialogun parimor me Serbinë që çon në një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme”, ka shkruar Kurti në Twitter./21Media