VV-LDK tashmë në Kuvend

VV-LDK tashmë në Kuvend

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mbërritur në Kuvendin e Kosovës. Tani pritet të fillojë takimi në mes Kurtit dhe Mustafës, shkruan rtv21.tv

Para takimit, Kurti për koalcionin me Lidhjen Demokratike ka thënë se lëvizje ka pasur, mirëpo marrëveshje nuk ka ende.

“Përpjekjet nuk i ndalim, lëvizje ka pasur, marrëveshje nuk ka ende”, ka thënë Kurti nga selia e VV-së.

Ndryshe, Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa para takimit ka thënë se po mundohen që të arrijnë marrëveshjen për kolacion me Lëvizjen Vetëvendosje./21Media