Kurti për RTV21: I kemi votat për formimin e qeverisë

Pas pak fillon seanca

Mandatari Albin Kurti, e ka konfirmuar për RTV21 se i ka votat për formimin e qeverisë së re.

Kurti rrugës për në zyrën e kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca tha se “janë mbi 61 deputetë që do të votojnë për qeverinë, me mua si kryeministër, me dy zëvendëskryeministra, dhe me 15 ministra”.

Kurti bëri të ditur se grupi i deputetëve të komuniteteve do ta votojnë qeverinë në seancën e cila pritet të mbahet pas pak./21Media

 

Back to top button