Kurti pret në takim Ministrin e Brendshëm të Izraelit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pret në takim ministrin e Punëve të Brendshme të Izraelit, Moshe Arbel.

Takimi i tyre do të mbahet në orën 11:20 në Ndërtesën e Qeverisë.

Ndërsa sot Ambasadorja izraelite në Kosovëd, Tamar Ziv, organizon shënimin e ditës së Pavarësisë së Izraelit dhe marrëveshjen për heqjen e vizave për shtetasit kosovarë.

Sipas njoftimit, organizimi fillon nga ora 18:00.

Back to top button