Kurti shpreh ngushëllime për minatorët e Amasra-s

Kryeministri Albin Kurti, në emër të Qeverisë së Kosovës, sonte i shprehu ngushëllime të përzemërta Republikës së Turqisë dhe familjeve të minatorëve që humbën jetën në aksidentin tragjik në Amasra, pas shpërthimit në një minierë qymyri në provincën Bartin të Turqisë.

“Mendimet dhe lutjet tona janë me ju”, shkroi Kurti.

41 persona kanë vdekur pas një shpërthimi në një minierë qymyri në veri të Turqisë, tha presidenti i vendit, Recep Tayyip Erdogan. Zbulimi i trupit përfundimtar të zhdukur i jep fund operacionit të shpëtimit, më shumë se 20 orë pas shpërthimit vdekjeprurës të së premtes./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button