Kurti sot në Rahovec e Malishevë në kujtim të masakrës së Pastaselit dhe Burimit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të marrë pjesë në tubimin përkujtimor në shënim të 25-vjetorit të masakrës në Pastasel.

Kjo ngjarje do të mbahet në Kompleksin e Varrezave të Martirëve në Pastasel në Rahovec, me fillim nga ora 11:00.

Kurti gjithashtu do të bëjë homazhe në përkujtim të civilëve të vrarë në masakrën e Burimit të Malishevës me fillim nga ora 12:30.

Back to top button