Ahmeti: Kriminelët janë pakicë e ne jemi shumicë.-Gorani: Republika bëhet me Vetëvendosjen

Ahmeti: Kriminelët janë pakicë e ne jemi shumicë.-Gorani: Republika bëhet me Vetëvendosjen

Lëvizja Vetëvendosje nisi ditën e dytë të fushatës zgjedhore në qytetin e Pejës. Kandidati për kryeministër i kësaj parite, Albin Kurti në fjalën e tij tha se, VV-ja është mundësia për ndryshim dhe Qeveria është garancioni për këtë.

Ndërsa, kandidati për deputet, Shpend Ahmeti njëherësh kryetar i komunës së Prishtinës tha se me 11 qershor duhet votuar Vetëvendosjen, si mundësi ndryshimi sepse siç tha PDK-ja, ka vjedhur andaj s’ mund ta luftojë vetveten, vetëm me Vetëvendosjen luftohet krimi e korrupsioni./21Media