Kuvendi debaton për AKP-në (Video)

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Opozita e kritikon qasjen e qeverisë ndaj kësaj çështjeje, diskutohet edhe reciprociteti

Kuvendi i Kosovës debatoi sot për çështjen e AKP-së, pikë e cila u vendos në rend të ditës me propozim të Vetëvendosjes, por që u kundërshtua nga opozita. Kryeministri, Albin Kurti, tha se AKP-ja do të shuhet për shkak të keqpërdorimeve të shumta nga ky institucion. Po ashtu, në këtë seancë u diskutua edhe reciprociteti me Serbinë dhe gjendja me pandeminë COVID-19./21Media