Kuvendi me seancë solemne për 25-vjetorin e Epopesë së UÇK-së

Kuvendi me seancë solemne për 25-vjetorin e “Epopesë së UÇK-së”
Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot (e hënë) seancë solemne për nder të 25-vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).
Seanca do të nis në ora 12:00, derisa para deputetëve do të flasë presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri, Albin Kurti.
Gjatë ditës së sotme do të ketë edhe aktivitete tjera për nder të 25-vjetorit të Epopesë së UÇK-së.

Back to top button