Lajaçk takoi Petkoviq, biseduan për vazhdimin e diaogut

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë- Serbi, Miroslav Lajçak gjatë qëdrimit të tij në Serbi ka zhvilluar takim me kryenegociatorin e palës serbe, Petar Petkoviq.
Ai pas këtij takimi u shpreh se dialogu është në proces.
“Këtë mëngjes, në takimin me shefin e negociatave, Petar Petkoviq, vazhduam bisedën se cilët hapa janë të nevojshëm tani për dialogun”, ka shkruar Lajçak në Twitter.


Po ashtu Lajaçk sot gjatë qëndrimit në Serbi ka deklaruar se vendimi i djeshëm i Prishtinës ka ndryshuar temat dhe planet e vizitës së tij.

Back to top button