​Lajm i keq për Liverpoolin, lëndohet ylli i skuadrës

Trent Alexander-Arnold do të jetë jashtë fushave për disa javë për shkak të një lëndimi në gjurin e tij, ka thënë asistent-trajneri i Liverpoolit, Pepijn Lijnders.

Zëvendës-kapiteni i Liverpoolit pësoi një lëndim gjatë fitores 2:0 në vikend kundër Arsenalit në “Emirates” në FA Cup.

“Trent e ka stërzgjatur gjurin e tij gjatë ndeshjes së fundit dhe kjo nuk është lajm i mirë. Ai ka një të çarë të vogël në ligamentin e tij të gjurit dhe atij do t’i duhet kohë për tu rikuperuar. Ai kreu testet mjekësore dhe do të mungojë për disa javë, kështu që të shohim se çdo të bëhet”, tha Ljinders.

Back to top button