Dushi: LDK kërkon nga institucionet të mos ndikohet nga kërcënimet     

Dushi: LDK kërkon nga institucionet të mos ndikohet nga kërcënimet     

Vazhdojnë përplasjet politike për zgjedhjet e 14 shkurtit. Kandidatja për deputete e LDK-së, Ardita Dushi, i ka quajtur kërcënime deklaratat e djeshme të ushtrueses së presidentit, Vjosa Osmani, në adresë të KQZ-së. Ajo thotë se është bërë shkelje kushtetuese nga zonja Osmani, e cila kritikoi KQZ-në për moscertifikimin e listës zgjedhore të Vetëvendosjes. AAK-së dhe Nismës./21Media