Lëndimet tek Bayern nuk kanë të ndalur

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Bayern Munich po përballet me lëndime të futbollistëve kryesorë

Pas Manuel Neuer dhe Douglas Costa, gjiganti bavarez është tronditur nga lëndimi i Thomas Muller i cili në ndeshjen ndaj Augsburgut është larguar me dhimbje nga fusha e lojës.

Muller do të humbasë dy sfidat e ardhshme të Bundesligës, duelin e mesjavës ndaj Hoffenheimit dhe derbin ndaj Borussia Dortmundit që do të zhvillohet në fundjavë.

Në pikëpyetje të madhe është edhe ndeshja ndaj Real Madridit, por për këtë ai do të ketë pushim një javë që të mund të rikuperohet plotësisht para se të vendoset nëse do të luajë apo jo.