​Liga e Kampionëve, fillojnë ndeshjet

Ka filluar të zhvillohet minuta e parë në dy ndeshjet e sotme të fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Barcelona po e zhvillon ndeshjen e kthimit si vendase në “Camp Nou” kundër Paris Saint-Germain, raporton KosovaPress.

Kampioni spanjoll e fitoi ndeshjen e parë në Francë kundër PSG-së me shifrat 3:2.

Ndërkaq, krahas kësaj përballje po zhvillohet edhe ndeshja mes Borussia Dortmundit dhe Atletico Madridit në “Signal Iduna Park”.

Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave në “Wanda Metropolitano” përfundoi 2:1 në të mirë të Atleticos.

Ndeshjet mund t’i ndiqni LIVE më poshtë.

Barcelona – PSG

Barcelona need to avoid defeat at home to reach the semi-finals (rda-travel.co.uk)

Borussia Dortmund – Atletico Madrid

Borussia Dortmund are predicted to pick up a victory against Atletico Madrid (rda-travel.co.uk)

Back to top button