Lufta Rusi-Ukrainë, Zelensky foli me Biden

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky sot zhvilloi një telefonatë me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden.
Presidenti ukrainas bëri të ditur se me Biden biseduan për udhëheqjen amerikane për sanksionet anti-ruse dhe mbështetjen për Ukrainën.
“Ne duhet të ndalojmë agresorin sa më shpejt të jetë e mundur. Faleminderit per mbeshtetjen tuaj!”, shkroi ai në Twitter./21Media

Back to top button