LVV: BQK e “shurdhër” ndaj rritjes së çmimeve për sigurime (Video)

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Guvernatori i BQK, Mehmeti raportoi në komisionin për Buxhet

Në raportimin e guvernatorit të Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti për të gjeturat e Raportit të Progresit për vitin 2020 para Komisionit për Buxhet, Punë dhe Transfere, deputetët e Vetëvendosjes e kanë kritikuar BQK-në për ngritjen e çmimeve për primet e sigurimeve prej 26 përqind më 2019. Në këtë komision u miratua edhe raporti për plotësimin dhe ndryshimin e Kodit të Procedurës Penale./21Media