Lyoni siguroi gjysmëfinalen

Lyoni mposhti Beshiktashin

Në ndeshjen  çerekfinale të zhvilluar në “Vodafone Arena” në Stamboll ndërmjet Beshiktashit dhe Lyonit.

Lyoni arriti të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës  pas ekzekutimit të penaltive,

Beshiktashi arriti që ta çojë ndeshjen në penalti, duke fituar në kohën e rregullt dhe në vazhdime me rezultat 2 me 1, rezultat me të cilin kishte humbur përballjen e parë në Francë.

Lojtari Mitroviq humbi penaltinë e tetë për Beshiktashin, kurse penaltinë vendimtare për Lyonin e shënoi Gonalons, kështu duke e definuar fituesin e kësaj ndeshjeje.

Back to top button