Mali merr fitoren e parë në Kupën e Afrikës, mposht Tunisinë

1 min read

Kombëtarja e Malit e ka fituar ndeshjen e parë në Kupën e Afrikës duke e mposhtur Tunisinë.

Goli i vetëm i shënuar në këtë ndeshje që edhe ia siguroi tri pikë shumë të rëndësishme Malit u realizua nga Kone në minutën e 48’.

Kjo ndeshje është e vlefshme për grupin F ku bëjnë pjesë edhe Gambia dhe Mauritania e të cilat do të përballen sot nga ora 17:00./kp