Manchester United do t’i kryejnë stërvitjet në Qipro

Erik ten Hag ka shpjeguar vendimin e Manchester United për të qëndruar në Qipro pas një fitoreje në Europa Ligue ndaj Omonia Nicosia.
Fitorja prej 3-2 i ndihmoi djajtë e kuq të largojnë zhgënjimet nga sistemi i tyre.
Ten Hag u tha gazetarëve se pse United nuk shkoi direkt në shtëpi.
“Sepse është më e mira në lidhje me rikuperimin dhe përgatitjen e ndeshjes të së dielës”,  tha ai.
United u drejtuar drejt hotelit të tyre, në vend të aeroportit, pasi luftoi për në tre pikë kundër Omonias./21Media

Back to top button