Manchester United po udhëheq garën për t’i siguruar shërbimet e Thuram

Manchester po udhëheq garën për të nënshkruar me Marcus Thuram nga Borussia Monchengladbach pasi Interi u shpërblye nga një lëvizje për francezin.
Djajtë e Kuq kanë qenë në bisedime me Thuram prej disa kohësh pasi kërkojnë një zëvendësues për Ronaldon, sipas La Repubblica.
Skuadra e Erik ten Hag dëshiron të sjellë Thuram në janar, me veshjen e Bundesligës që kërkon rreth 13 milionë funte për sulmuesin.
Ten Hag ka thënë se Man Utd nuk do të nxitojë në asnjë vendim në lidhje me një sulmues të ri.
Menaxheri e ka bërë të qartë se klubi dëshiron “lojtarin e duhur” dhe se çdo lëvizje duhet të jetë gjithashtu me çmimin e duhur.
Man Utd tashmë e ka humbur Cody Gakpo, por Thuram sigurisht duket të jetë një opsion më i përballueshëm për Djajtë e Kuq./21Media

Back to top button