Marca: Barcelona rregulloi gjithçka me dëshirën më të madhe të Koeman

2 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Gazeta spanjolle raportoi se Barcelona kishte rregulluar gjithçka në lidhje me ardhjen në verë të lojtarit që trajneri Ronald Koeman po përpiqej të sillte në të dy afatet e transferimit.

Memphis Depay, anësori 27-vjeçar i Lyon dhe Holandës (62 paraqitje, 23 gola dhe 22 asistime), nuk mund të vinte në asnjërën prej tyre pasi Barcelona do të duhej të paguante dëmshpërblim dhe gjithashtu të rëndonte pagën nga buxheti tashmë tepër i rënduar.

Sidoqoftë, ai është i lirë brenda një muaji, kështu që vjen pa kompensim dhe Marca zbulon se për shkak të insistimit për të luajtur për Barcelonën, nën një bashkatdhetar dhe ish-trajner, Depay ra dakord për një ulje të konsiderueshme të pagës në krahasim me atë që do ta kërkonte përndryshe.

Nga ana tjetër, Koeman, në fund të fundit ka kërkuar Depay që nga marrja e Barcelonës verën e kaluar. Në vizionin e tij për Barcelonën e re, ai është një lojtar kryesor që ekipi të përjetojë progres në cilësi dhe klasë. Depay është një anësor i majtë shumë efikas, i aftë të luajë edhe si sulmues.

Është e qartë, se duke e sjellë atë, Barcelona po heq dorë nga kthimi i Neymar, por ardhja e Depay nuk do të thotë që Barcelona nuk ka ndërmend të sjellë një sulmues tjetër. Përkundrazi, Marca shkruan se Barcelona do të forcojë skuadrën me dy sulmues gjatë verës.