Olivier Giroud është pjesë e rëndësishme e Arsenalit, mirëpo rëndësia e tij në klub sa vjen e zvogëlohet

Olivier Giroud është pjesë e rëndësishme e Arsenalit, mirëpo rëndësia e tij në klub sa vjen e zvogëlohet

Vendi i tij nuk është i sigurt nëse Arsenal do të mund të transferojnë një sulmues tjetër, andaj francezi duhet t’i rishikojë mirë ofertat që vijnë në drejtim të tij.

Një klub shumë i interesuar për shërbimet e tij është klubi nga vendlindja Marseille, që sipas France Football mungesa e minutave të lojës në Arsenal mund ta bindë Giroud-in që të kthehet në vendlindje, shkruan h

Klubi tani kanë pronar një biznesmen amerikan të quajtur Frank McCourt, dhe kanë rikthyer në klub reprezentuesit francezë Dimitri Payet dhe Patrice Evra, kurse Olivier Giroud është transferimi i radhës në këtë listë./21Media