Moti për pesë ditët e ardhshme

Mot me diell dhe vranësira të shpërndara

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar mot me diell dhe vranësira të shpërndara do të mbajë gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit.

Vranësirat ditën e martë dhe të premten kanë mundësi  që vende- vende të shoqërohen me shi, kryesisht në pjesën e dytë të ditës.

Temperaturat minimale sipas IHMK-së, do të lëvizin  ndërmjet 3-7 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-21 gradë Celsius.

Pra, një javë pak më e nxehtë se java që lamë pas. Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejt 137si deri 8 m/s./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button