Maska me banane që i dhuron lëkurës shkëlqim

1 min read

Maska me banane e bën lëkurën të duket më e freskët, më e shëndetshme dhe është shumë e mirë për eliminimin e njollave të moshës.

Merrni një banane dhe shtypeni. Nëse lëkura juaj është shumë e thatë, shtoni pak salcë kosi organike.

Aplikojeni masën e fituar në fytyrë dhe lëreni për 20-30 minuta. Lajeni me ujë të ftohtë.

Këtë maskë mund ta aplikoni disa herë në javë./21Media