Mbappe golashënuesi më i mirë në ‘Katar 2022’

Golashënuesin më i mirë i Kampioantit Botëror është shpallur Kylian Mbappe.
Anësori francez realizoi het-trik në finale – të parin në histori të finaleve në Kampionatet Botërore, derisa superylli argjentinas shënoi dy gola.

Mbappe e përfundoi turneun me tetë gola dhe dy asistime, derisa Messi shënoi shtatë gola dhe tri asistime./21Media
Back to top button