Mbappe së shpejti njofton vendimin për të ardhmen e tij

Kylian Mbappe ka thënë se është pothuajse gati të njoftojë se ku do të vazhdojë karrierën e tij, duke shtuar se kanë mbetur vetëm disa detaje për t’u zgjidhur.
Ylli francez ka qenë i lidhur fort me Real Madridin për vite me rradhë, por një ofertë e shtuar e fundit e kontratës në Parc des Princes ka hapur mundësinë që Mbappe të qëndrojë në kryeqytetin francez në vend që të largohet si një transferim i lirë.
Nëna e tij, Fayza Lamary, i ka cilësuar raportet se ylli i PSG-së ka rënë dakord për një zgjatje të kontratës dy-vjeçare si “plotësisht të rreme”, por Mbappe thotë se e ardhmja e tij do të bëhet e qartë mjaft shpejt.
Gara për të nënshkruar me Mbappen duket se do të jetë në fund të PSG-së dhe Real Madridit, me sulmuesin që dëshironte një lëvizje në Spanjë prej vitesh.
Mbappe mbetet objektivi numër një i Madridit gjithashtu, por ai pranoi se është ende e mundur që ai të mund të nënshkruajë kushte të reja me PSG në prill./21Media

Back to top button