Suarez do të largohet nga Atletico Madrid

Luis Suarez do të largohet nga Atletico Madrid në fund të sezonit, njoftoi klubi të dielën para ndeshjes së tyre kundër Sevillas në La Liga.
Rojiblancos zgjodhën të zbulonin largimin e afërt të sulmuesit përpara përfundimit të fushatës, në mënyrë që ai të mund të nderohej në Wanda Metropolitano.
Mesfushori Hector Herrera gjithashtu do të largohet këtë verë pasi do të bashkohet me Houston Dynamo.
Sulmuesi uruguaian mbërriti para sezonit të kaluar në rrethana befasuese, pasi kishte kaluar gjashtë vitet e mëparshme te rivali i Barcelonës.
Ai shpejt e bëri veten të dashur për tifozët e Atletico Madrid me një sezon debutues me 21 gola, ndërsa klubi garonte drejt një triumfi të titullit të ligës.
Sezoni i tij i dytë ka qenë më pak i frytshëm, megjithëse ai ende ka shënuar 11 gola në ligë dhe dy asistime./21Media

Back to top button