Mbi 20 të vdekur, shpallet gjendja e jashtëzakonshme

Më shumë se 20 njerëz kanë vdekur në Kili pasi zjarret përfshiu 40,000 hektarë tokë.
Qeveria ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në dy rajone – Biobío dhe Ñuble – dhe po kërkon ndihmë nga vendet fqinje.
Zjarret u përhapën pasi temperaturat u rritën në të gjithë vendin dhe qindra shtëpi janë dëmtuar./21Media

Back to top button