Mbi 21 mijë e 600 raste aktive me COVID-19

1 min read

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në Kosovë janë 21 mijë e 668 raste aktive me COVID-19.

Komunat me numrin më të madh të rasteve aktive janë Prishtina me 8 mijë e 49 raste, Mitrovica me 1 mijë e 587, Peja me 1 mijë e 487, Prizreni me 1 mijë e 281, Fushë Kosova me 1 mijë e 199 e të tjera.

Dje janë konfirmuar 2 mijë e 707 raste të reja me COVID-19, nga 11 mijë e 144 testime të kryera. Ndërsa betejën me virusin e kanë humbur dy qytetarë, nga Kamenica dhe Gjakovë./21Media