Mbi 4600 protestues janë arrestuar sot në Rusi

Më shumë se 4000 mijë protestues janë arrestuar sot në Rusi.

Policia ruse ka arrestuar 4,631 persona në 64 qytete, sipas OJQ-së ruse OVD-Info..

OVD thotë se gjithsej 13,028 protestues janë arrestuar tani në Rusi që kur Moska pushtoi Ukrainën.

Qindra njerëz u mblodhën në kryeqytetin e Tajvanit, Taipei, të dielën për të protestuar kundër pushtimit rus të Ukrainës.

Midis demonstruesve ishin ukrainas që jetonin në Tajvan dhe ligjvënës tajvanezë. Ata valëvitën flamujt e Ukrainës dhe Tajvanit dhe mbanin pankarta ku shkruhej “jo luftë” dhe “Tajvani qëndron me Ukrainën”./21Media

Back to top button