Mbrojtja në Speciale kërkon materialet

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Në konferencën e pestë që është duke u mbajtur  për ecurinë e çështjes në rastin e Hashim Thaçi dhe të tjerët, Zyra e Prokurorit të Specializuar theksuan se janë të vetëdijshëm për afatet kohore.

“Ne jemi të vetëdijshëm për kohën dhe për afatet kohore që duhet respektuar. Jemi rreth dy muaj larg nga 23 korrik. Kur është e mundur do të nxjerrim pakot e plotë të dëshmitarëve, dhe shpresojmë të jemi gati t’i japim materialet në qershor”, theksoi ndër tjera tjera Zyra e Prokurorit të Specializuar.

Mbrojtja e Thaçit, Veselit, Selimit dhe Krasniqit theksuan se materialet duhet t’i kenë më herët, në mënyrë që të kenë kohë të përgatiten për mbrojtje./21Media