Mbyllet pjesa e parë e derbit Tottenham-Arsenal, ky është rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit londinez ndërmjet Tottenhamit dhe Arsenali që po zhvillohet në “Ëhite Hart Lane” dhe është i vlefshëm për xhiron e 19- të në kampionatin anglez.
Skuadra e Mikel Artetas po tregon epitetin e kandidat kryesor të titullit pasi e ka mbyllur pjesën e parë me epërsi 2-0.
Autogoli i Hugo Loris i dha epërsinë e parë “Topçinjve” pas 14 minutave lojë, ndërsa për 2-0 realizoi Odegaard në minutën e 36’.

Back to top button