Me dy përbërës të thjeshtë mund të shpëtoni nga flokët me yndyrë

1 min read

Për shkak të ndryshimeve të motit, ose dhe ndryshimeve hormonale dhe lëkura e kokës pëson ndryshime gjatë vitit. Me këto ndryshime ndodh që flokët të bëhen me yndyrë ose edhe të thatë.

Nëse problem juaj është yndyra kjo është zgjidhja përfekte:

Përbërësit:

3 gota ujë

2 lugë gjelle uthull molle

Disa gjethe mente

Përgatitja:

Në një enë me ujë hidhni gjethet e mentes dhe dy lugë uthull. Lëre përzierjen për gati 30 minuta. Pas larjes së zakonshme të flokëve, shpëlaji me masën e përzier. Përdoreni sa herë i lan flokët dhe brenda dy javëve, do ta vëresh ndryshimin.