Në ditën e fundit të fushatës zgjedhore në “ArgumentPlus” kandidati për president nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj tha se fillimisht synon të bëhet president me votat e qytetarëve.

“Ne synojmë të fitojmë fillimisht me votën e qytetarëve, pastaj do të kërkojë votën e deputetëve dhe te partive politike me një formul të një koalicioni të gjerë”, tha Haradinaj./21Media